BIP Gminy Zbójna

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE za 2005r

2005r
W zakresie amatorskiego ruchu artystycznego:
Prowadzone były koła:
- dwie grupy wokalne (dziecięca i młodzieżowa)
- koło teatralne
- dziecięcy zespół folklorystyczny (taneczny)
- młodzieżowy zespół folklorystyczny (taneczny)
- Kurpiowski Zespół Śpiewaczo – Teatralny (dorosły)
- koło rękodzieła ludowego

Zorganizowane były imprezy i konkursy:
- tradycyjne kolędowanie w Zbójnej i okolicznych wsiach przez dwie dziecięce grupy kolędnicze: „Herody” i „Z Gwiazdą”
- działał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (koncert, licytacja, zbiórka uliczna)
- eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
- Konkurs „Rozmaitości Wielkanocnych” zakończony uroczyście w Niedzielę Palmową oraz wystawa pokonkursowa (efektem było 196 pozycji konkursowe w tym 34 palmy klasowe)
- Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej
- Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych („Majówka”) we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży
- warsztaty folklorystyczne dla grupy dziecięcej i młodzieżowej w Kruszewie k. Białegostoku
- XIII Jesienne Prezentacje Kulturalne w ramach których odbył się Regionalny Przegląd Zespołów Scenicznych OSP

Udział w konkursach i osiągnięcia:

Na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Łomży
w kategorii zespołów dziecięcych:
I miejsce – grupa „Z gwiazdą”;
II miejsce- grupa „Herody”
w kategorii zespołów dorosłych:
I miejsca – „Królówka”

Na XXIII Wojewódzkich Spotkaniach Zespołów Kolędniczych w Hajnówce
I miejsce – grupa „Z gwiazdą”;
II miejsce- grupa „Herody”
w kategorii zespołów dorosłych:
I miejsca – „Królówka”

Na XI Ogólnopolskim Zlocie Wojciechów i Bartoszów w Racławicach
Tytuł „Chłopa Roku” dla członka Zespołu Śpiewaczego – Andrzeja Lemańskiego

Na eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki” w Piątnicy:
I miejsce –Joanna Samul ze Zbójnej

W Regionalnym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych:
I miejsce - Zespół Śpiewaczy kobiecy,
I miejsce – mężczyźni;
I miejsce – Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy
II miejsce – solistki w kategorii młodzieżowej;
II miejsce – Dziecięcy Zespół Folklorystyczny
gawędziarze:
I miejsce – Łukasz Ksepka
pary taneczne: jedno III miejsce i trzy wyróżnienia

Na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie:
I nagroda - dorosły Zespół Śpiewaczy - mężczyźni
II nagroda –;dorosły Zespół Śpiewaczy – kobiety;
II nagroda – Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy;
II miejsce – Dziecięcy Zespół Folklorystyczny
II nagroda - solistka;
I nagroda - gawędziarz;
pary taneczne: jedno wyróżnienie

Przyznanie tytułu „Kurpsia Pnioka”- Kobiecemu Zespołowi Śpiewaczemu na Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

Na Ogólnopolskim Konkursie „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej:
I miejsce - dorosły Zespół Śpiewaczy – kobiety;
II miejsce - dorosły Zespół Śpiewaczy – mężczyźni
- Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy;
III miejsce – gawędziarka Magdalena Kopeć

Na Powiatowym Przeglądzie „Giełda Piosenki” w Łomży
Wyróżnienia: Kasia Kłos i Magda Pisarek

Udział w imprezach organizowanych przez inne placówki
- Turoślańskie Prezentacje Kulturalne w Turośli
- Prezentacja Gmin Podlaskich w Warszawie
- Diecezjalny Przegląd Orkiestr Dętych OSP w Łomży
- Dziesięciolecie Zespołu „ZNAD MERECZANKI” w Jaszunach na Litwie
- Biesiada Miodowa w Kurowie
- Dożynki Diecezjalne w Łomży
- Kartoflisko w Turośli
- Dożynki Wojewódzkie w Białymstoku
- Dożynki Powiatowe w Małym Płocku

Inna działalność
- Prowadzenie lekcji rękodzielniczych w szkołach
- Wydawanie gminnego kwartalnika „Nowy Głos Puszczański”
- Prowadzenie kawiarni i stałych form pracy – świetlicowych itp.
- Prowadzenie działalności usługowej – kserograf., wynajem sali, naczyń
- Prowadzenie Gminnego Centrum Informacji w tym kawiarenki internetowej
Data powstania: środa, 5 kwi 2006 13:24
Data opublikowania: środa, 5 kwi 2006 13:24
Opublikował(a): Bajno Michał
Zaakceptował(a): Bajno Michał
Artykuł był czytany: 2236 razy