BIP Gminy Zbójna

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCIZA 2004r

2004r

W zakresie amatorskiego ruchu artystycznego:
Prowadzone były koła:
- dwie grupy wokalne (dziecięce)
- koło teatralne
- dziecięcy zespół folklorystyczny (taneczny)
- młodzieżowy zespół folklorystyczny (taneczny)
- Kurpiowski Zespół Śpiewaczo – Teatralny (dorosły)
- koło rękodzieła ludowego

Zorganizowane były imprezy i konkursy:
- tradycyjne kolędowanie w Zbójnej i okolicznych wsiach przez dwie dziecięce grupy kolędnicze: „Herody” i „Z Gwiazdą”
- współpraca z niepełnosprawnymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży w przygotowaniu inscenizacji „Kolędnicy”
- działał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (koncert, licytacja, zbiórka uliczna)
- eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
- Gminny Konkurs „Rozmaitości Wielkanocnych” zakończony uroczyście w Niedzielę Palmową oraz wystawa pokonkursowa
- Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej
- Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych („Majówka”)
- warsztaty folklorystyczne w Ptakach
- XII Jesienne Prezentacje Kulturalne

Udział w konkursach i osiągnięcia
Na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Łomży
w kategorii zespołów dziecięcych:
I miejsce – grupa „Z gwiazdą”;
III miejsce- grupa „Herody”
w kategorii zespołów dorosłych:
I miejsca – Zespół Śpiewaczy za widowiska: „Oczepiny – zdjęcie wianka” i „Królówka”
Na eliminacjach powiatowych „Małego Konkursu Recytatorskiego” w Piątnicy:
II miejsce – Damian Ostaszewski,
wyróżnienie – Krystian Polkowski
Na XXII Prezentacjach Artystycznych w Ostrołęce:
II miejsce-solistka Jadwiga Białobrzeska
W Regionalnym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych:
I miejsce - Zespół Śpiewaczy kobiecy,
II miejsce –mężczyźni;
II miejsce – solistki w kategorii młodzieżowej;
kapela - II miejsce;
gawędziarze:
I miejsce – Magdalena Kopeć
II miejsce – Łukasz Ksepka
pary taneczne: jedno II miejsce i dwa wyróżnienia
Na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie:
I nagroda - dorosły Zespół Śpiewaczy – kobiety;
II nagroda – Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy;
III nagroda – dorosły Zespół Śpiewaczy - mężczyźni;
II nagroda - solistka;
II nagroda - gawędziarz;
III nagroda - gawędziarka;
II miejsce - kapela;
pary taneczne: jedno II miejsce i dwa wyróżnienia
V Prezentacje Tradycji Ludowych Województwa Podlaskiego w Wysokim Mazowieckiem:
I miejsce - Zespół Śpiewaczy – kobiety
Data powstania: środa, 5 kwi 2006 13:21
Data opublikowania: środa, 5 kwi 2006 13:22
Opublikował(a): Bajno Michał
Zaakceptował(a): Bajno Michał
Artykuł był czytany: 1956 razy