Gmina Zbójna

pt, 03 kwietnia 2020 Imieniny: Ryszarda i Pankracego

Dzieci uczą rodziców w domu!

foto
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
więcej

KOMUNIKAT

foto
Informujemy, że Urząd Gminy Zbójna oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, będą pracowały w warunkach ograniczonego dostępu. Zmiany obowiązują do odwołania!
więcej

Obowiązkowa kwarantanna

foto
Osoby powracające z zagranicy zobowiązane są poddać się 14 dniowej kwarantannie domowej.
więcej

WYKAZ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH WOJ. PODLASKIEGO

foto
Obywatele z podejrzeniem zarażenia koronawirusem proszeni są o zgłaszanie się do Stacji Sanitarno Epidemiologicznych. Wykaz w załaczniu
więcej

Komunikat dot. wizyt w poradniach specjalistycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od 16 marca 2020

Komunikat dot. wizyt w poradniach specjalistycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od dnia 16 marca 2020 roku.W związku z organizacją sieci szpitali jednoimiennych, zakaźnych na potrzeby leczenia osób zakażonych koronawirusem -ograniczeniu ulega praca poradni specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Pacjenci oczekujący na wizytę pierwszorazową powinni zgłaszać się do najbliższych poradni specjalistycznych-wykaz poniżej.Jednocześnie przypominamy, że w przypadku pacjentów kontynuujących leczenie w poradniach specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży możliwe są teleporady, w wyniku których pacjent powinien otrzymać e-receptę, e-zwolnienie lub poradę medyczną.Informacje na temat, gdzie można umówić nowy termin wizyty udzielają pracownicy Delegatury Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego w Łomży przy ul. Al. Piłsudskiego 11 A, pod nr tel. 86 216 8840, 86 218 88 45,w Białymstoku w siedzibie Podlaskiego Oddziału NFZ na ulicy Pałacowej 3, pod numerem tel. 85745 95 00.
więcej

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

foto
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
więcej


Informacja PGE o planowych wyłączenicha energii

foto
Harmonogram planowanych przerw w dostawie energii elektrycznej dla wymienionych miejscowości.
więcej

Szkolenie nt. " Zasadasy ochrony wód przed zanieczyszczeniami zaiązkami azotu - "dyrektywa azotowa"

foto
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na szkolenie nt. "Zasady ochrony wód przed zanieczyszczeniami związkami azotu- dyrektywa azotowa" -plany nawożenia
więcej

Uwaga na koronawirusa

foto
Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
więcej

Informacja o sposobie obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji

foto
Starostwo Powiatowe w Łomży informuje, że zostały wprowadzone zmiany w sposobie obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji. Od 10 lutego 2020 sprawy związane z rejestracja, nabyciem wyrejestrowaniem pojazdów i wymiana dowodów rejestracyjnych wymagają uprzedniego zarejestrowania terminu osobiści lub pod nr tel. 86 2156915.
więcej

X SESJA RADY GMINY ZBÓJNA

odbędzie się 17 lutego 2020 r. o godz. 10.00
więcej

PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZENIA KONSULTACJI Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI

Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Zbójna w 2020 r.
więcej

Zwrot podatu akcyzowego zawartego w cenie paliwa rolniczego.

foto
Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien złożyć faktury VAT.
więcej


Kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

foto
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na tegoroczne Targi, które jak co roku odbywają się na terenach wystawowych Agroarena PODR Szepietowo
więcej

Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

projektu uchwały w sprawie Projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Zbójna w 2020 r.
więcej

Uwaga na ptasią grypę!!!

foto
W związku z występowaniem na terenie Polski ognik zjadliwej grypy ptaków (HPAI) wynikającej przede wszystkim z migracji dzikich ptaków niosących ze sobą zwiększone ryzyko wprowadzenia do gospodarstw wirusa podtypu H5N8 zawiadamiamy hodowców drobiu o konieczności przestrzegania poniższych zasad bioasekuracji przy obsłudze drobiu.
więcej« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »» · »