Gmina Zbójna

pon, 03 sierpnia 2020 Imieniny: Lidii i Augusta

KONKURS TEMATYCZNY DLA ROLNIKÓW

"ROLA ROLNIKA BY UPADKU UNIKAŁ"
więcej


Harmonogram odbioru odpadów od 1 lipca do 30 września 2020 roku

foto
Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru odpadów z terenu naszej gminy na 3 kwartał 2020 roku. W tabeli zostały zaktualizowane terminy działania PSZOKu i terminy odbioru odpadów gabarytowych.
więcej

Powszechny Spis Rolny 2020

foto
Od dnia 15.06.2020 r. ruszył nabór na kandydatów na rachmistrzów terenowych/spisowych do Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r.
więcej


"PARADA PALM"

Podziękowanie
https://nikidw.edu.pl/…/palmy-z-kalifornii-podsumowanie-re…/
więcej

PRODUKT POLSKI – KUPUJ ŚWIADOMIE

foto
Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców.
więcej

Skrzynka pocztowa na każdej posesji w naszej gminie.

foto
Skrzynka pocztowa powinna znajdować się na każdej posesji. To dziś w Polsce prawny obowiązek ale skrzynka to też, po prostu, element krajobrazu naszych wsi, miasteczek i miast, który powinien być standardem – jak numer domu czy dzwonek do drzwi. Każdy z nas - mieszkańców gminy otrzymuje przecież na adres domowy listy, gazety lub zawiadomienia o możliwości odbioru przesyłek. Oczywiście z różną częstotliwością – jedni niemal codziennie inni rzadziej, np. kilka razy w roku. Wszystkim nam jednak zdarza nam się narzekać, że listy lub gazety są zamoczone, zniszczone albo, że nie otrzymaliśmy oczekiwanego listu, awiza, czy choćby różne informatory dotyczące Naszej Gminy.
więcej

Nieodpłatna pomoc prawna dla konsumentów!

foto
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego! Udzielamy BEZPŁATNIE porad oraz przygotowujemy pisma (np. reklamacje, wezwania do zapłaty, pisma procesowe). Dodatkowo prowadzimy akcje edukacyjno-informacyjne oraz współpracujemy z instytucjami i organizacjami chroniącymi konsumentów.
więcej

PKS NOVA nie zaprzestał działania

foto
Informujemy Państwa że PKS NOVA nadal prowadzi przewozy pasażerskie i nie zaprzestał swojej działalności nadal prowadzi przewozy regionalne.
więcej

Dzieci uczą rodziców w domu!

foto
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
więcej

KOMUNIKAT

foto
Informujemy, że Urząd Gminy Zbójna oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, będą pracowały w warunkach ograniczonego dostępu. Zmiany obowiązują do odwołania!
więcej

Obowiązkowa kwarantanna

foto
Osoby powracające z zagranicy zobowiązane są poddać się 14 dniowej kwarantannie domowej.
więcej

WYKAZ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH WOJ. PODLASKIEGO

foto
Obywatele z podejrzeniem zarażenia koronawirusem proszeni są o zgłaszanie się do Stacji Sanitarno Epidemiologicznych. Wykaz w załaczniu
więcej

Komunikat dot. wizyt w poradniach specjalistycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od 16 marca 2020

Komunikat dot. wizyt w poradniach specjalistycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od dnia 16 marca 2020 roku.W związku z organizacją sieci szpitali jednoimiennych, zakaźnych na potrzeby leczenia osób zakażonych koronawirusem -ograniczeniu ulega praca poradni specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Pacjenci oczekujący na wizytę pierwszorazową powinni zgłaszać się do najbliższych poradni specjalistycznych-wykaz poniżej.Jednocześnie przypominamy, że w przypadku pacjentów kontynuujących leczenie w poradniach specjalistycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży możliwe są teleporady, w wyniku których pacjent powinien otrzymać e-receptę, e-zwolnienie lub poradę medyczną.Informacje na temat, gdzie można umówić nowy termin wizyty udzielają pracownicy Delegatury Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego w Łomży przy ul. Al. Piłsudskiego 11 A, pod nr tel. 86 216 8840, 86 218 88 45,w Białymstoku w siedzibie Podlaskiego Oddziału NFZ na ulicy Pałacowej 3, pod numerem tel. 85745 95 00.
więcej

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

foto
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
więcej

Uwaga na koronawirusa

foto
Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
więcej

Informacja o sposobie obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji

foto
Starostwo Powiatowe w Łomży informuje, że zostały wprowadzone zmiany w sposobie obsługi interesantów w Wydziale Komunikacji. Od 10 lutego 2020 sprawy związane z rejestracja, nabyciem wyrejestrowaniem pojazdów i wymiana dowodów rejestracyjnych wymagają uprzedniego zarejestrowania terminu osobiści lub pod nr tel. 86 2156915.
więcej

X SESJA RADY GMINY ZBÓJNA

odbędzie się 17 lutego 2020 r. o godz. 10.00
więcej

PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZENIA KONSULTACJI Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI

Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Zbójna w 2020 r.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »