Gmina Zbójna

pon, 27 marca 2023 Imieniny: Lidii i Ernesta

Spotkajmy się w Szepietowie na Wiosennych Targach Ogrodniczych

foto
Rozpoczynamy sezon targowo-wystawienniczy w PODR Szepietowo, a wiosna to najlepsza pora na urządzanie i upiększanie ogrodów. Jesteś miłośnikiem pracy w sadzie i ogrodzie? Przyjedź do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii. Na osoby, które odwiedzą 1-2 kwietnia tereny wystawowe PODR Szepietowo czeka wiele atrakcji – nie tylko zakupy i miło spędzony czas, ale także szeroka oferta sprzedażowa i edukacyjna.
więcej

Podlaska Marka Roku

foto
Zwracam się z osobistą prośbą o oddanie głosu na działalność Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży w plebiscycie Podlaska Marka Roku.
więcej

NOWA USTAWA IRZ - OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI I POSIADACZY KONIOWATYCH

foto
Zgodnie z ustawą z dnia 4 listopada 2022r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt prowadzenie centralnej bazy danych, obejmującej m.in. koniowate, zostało powierzone Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Art. 65 w/w ustawy mówi, że posiadacz koniowatego ma 3 miesiące ( od wejścia w życie ustawy tj. od 06.01.2023r.) na uzyskanie nr identyfikacyjnego EP( o ile do tej pory nie był ewidencjonowany przez ARIMR jako beneficjent programów pomocowych) oraz zgłasza kierownikowi biura powiatowego ARiMR miejsce, w którym przebywają zwierzęta, w celu zarejestrowania i nadania numeru siedziby stada, w której utrzymuje koniowate.
więcej

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie - akcja wiosenna 2023r.

foto
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży zawiadamia, że w planowanym terminie od 27.03.2023r. do 02.04.2023r. na całym obszarze powiatu łomżyńskiego będą prowadzone ochronne szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie - akcja wiosenna 2023r.
więcej

Niedziela Palmowa

foto
Rozmaitości Wielkanocne
więcej

Projekt „POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY” dla osób po kryzysie psychicznym

foto
Udział w projekcie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Nie czekaj dłużej – już dziś zgłoś się do nas! Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy? Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.
więcej

Szkolenie chemizacyjne w zakresie stosowania środków ochrony roślin

foto
Szkolenie odbędzie się 21 marca 2023r w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej, ul. Łomżyńska 44, 18-416 Zbójna.
więcej

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego

foto
Szanowni Państwo Sołtysi, z okazji Dnia Sołtysa pragnę podziękować Państwu za zaangażowanie i pracę na rzecz mieszkańców Wsi oraz wyrazić swój szacunek i wdzięczność za godne reprezentowanie społeczności lokalnej.
więcej

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY W WYSOKIEM MAZOWIECKIEM

foto
Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.
więcej

XI WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNO-LITERACKI ,,By czas nie zaćmił i niepamięć”

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jarosław Zieliński i Podlaski Kurator Oświaty Pani Beata Pietruszka zapraszają uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.
więcej

Badania ankietowe w gospodarstwach domowych

foto
Ankieterzy statystyczni – pracownicy Urzędu Statystycznego w Białymstoku, przez cały rok przeprowadzają badania ankietowe w gospodarstwach domowych na terenie województwa podlaskiego. Realizowane są one poprzez kontakt bezpośredni lub telefonicznie. W zależności od tematyki badania, ankieterzy zdają pytania dotyczące m. in. warunków życia, aktywności zawodowej, wykształcenia, podwyższania kwalifikacji i kształcenia, podróży krajowych i zagranicznych, czasu poświęcanego na różne czynności, wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.
więcej

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

foto
Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
więcej

Jubileuszowa edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

foto
Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku Jacek Jarmołowicz zaprasza właścicieli prowadzących gospodarstwa indywidualne do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
więcej

Kampania społeczna Rozmawiaj - Reaguj

foto
Kampania społeczna ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.
więcej


Centrum Rozwoju Lokalnego "Dzieci uczą rodziców"

foto
Drogi rodzicu! Szukasz ciekawego sposobu na wspólne spędzanie czasu ze swoją pociechą? 👨‍👩‍👧‍👦 A może szukasz darmowych materiałów do nauki? Zgłoś się i otrzymuj, opracowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego darmowe pakiety edukacyjne w formie elektronicznej.
więcej

„STOP blokowaniu sygnału” – kampania edukacyjna KIGEiT

foto
We współczesnym, cyfrowym świecie, problem z zasięgiem komórkowym oznacza nie tylko brak możliwości wykonywania i odbierania połączeń, czy problem z wysyłką SMSów, ale przede wszystkim powoduje duże ograniczenia w dostępie do internetu – co z kolei może wiązać się z problemami w wykonywaniu pracy zdalnej, korzystaniu z serwisów streamingowych czy dostępie do informacji. Mimo wytężonych starań wszystkich operatorów, zarówno w warstwie rozbudowy infrastruktury jak i edukacji konsumentów, wykluczenie cyfrowe wciąż pozostaje w Polsce realnym problemem. Często indywidualni odbiorcy decydują się na samodzielne rozwiązanie problemu ze znikającym zasięgiem poprzez instalację taniego i nielegalnego wzmacniacza sygnału. Jednak pozornie proste rozwiązanie, samo w sobie stanowi źródło problemów – zarówno prawnych dla nielegalnego użytkownika, jak i technicznych dla pozostałych użytkowników sieci.
więcej

Działaj lokalnie – skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos

foto
Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.
więcej

Zaproszenie na Warsztat Refleksyjny z obszaru działania LGD „Kraina Mlekiem Płynąca”

foto
Zarząd Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” serdecznie zaprasza mieszkańców z obszaru działania LGD „Kraina Mlekiem Płynąca” do udziału w warsztacie refleksyjnym, który odbędzie się 27.02.2023 r. o godzinie 14:00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Kraina Mlekiem Płynąca” ul. Krótka 15, 18-516 Mały Płock.
więcej

To już ostatni dzwonek by złożyć wniosek

foto
Złóż wniosek i skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z rehabilitacji. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »