Gmina Zbójna

so, 26 września 2020 Imieniny: Justyny i Cypriana

Noc bibliotek w Gminie Zbójna

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbójnej wraz z filiami przyłączyła się w tym roku do ogólnopolskiej akcji pt. „Znajdźmy wspólny język”.

 

W sobotni wieczór 5 października około godz. 18.00 mury budynku biblioteki zaczęły pękać w szwach. Na zaproszenie do udziału w akcji odpowiedziało około 80 czytelników: dzieci z rodzicami a nawet babciami. Najmłodszy uczestnik Antoś miał 2,5 roku.


Zgodnie z hasłem przewodnim, rozpoczęliśmy zabawy integracyjne próbując znaleźć wspólny język. Kiedy już poznaliśmy swoje imiona oraz zainteresowania, rozpoczęła się gonitwa za spinaczami do bielizny, które każdy uczestnik miał przyczepione do pleców. Wygrał ten, komu udało się przechwycić najwięcej. Kolejną zabawą, która budziła mnóstwo emocji była „Zgaduj – zgadula” - z dużego kartonu pełnego niespodzianek dzieci losowały przedmiot, gdy odgadły, zabierały prezent do domu. Odważni próbowali także rozgryźć z zamkniętymi oczami jakie warzywo lub owoc kryje się na talerzu smakołyków. Emocjom nie było jednak końca, „Ślepa babka” z trudem próbowała złapać swojego następcę. Po długich gonitwach kalambury z hasłami tytułów książkowych ostudziły trochę emocji. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody za udział w zabawach.

Dla zmęczonych, w mrocznym otoczeniu książkowych regałów, czekała projekcja filmu „Ptyś i Bill”, z której chętnie skorzystały starsze dzieci.

Imprezę zakończyło wspólne śpiewanie przy ognisku i pieczone kiełbaski.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Wsparcia rzeczowego udzielili:

- Andrzej Karpiński - PHUP w Zbójnej

- Monika Olichwier - Lecznica Zwierząt w Laskach

- Alina Lemańska - Sklep Spożywczy w Zbójnej

- Sklep LEWIATAN w Zbójnej

- Dzielnicowy Gminy Zbójna - Sławomir Dmoch

- Sławomir Poreda - PPUH w Zbójnej

- EL-TV SERVICE Sylwester Ksepka w Zbójnej

- DE LAVAL FHU Krzysztof Białobrzeski w Łomży

- Zbigniew Wądołowski - Zbójna

 

2019-10-08 08:25 Opublikował: Admin