Gmina Zbójna

cz, 05 marca 2015 Imieniny: Fryderyka i Wacława
XV NIEDZIELA ROZMAITOŚCI WIELKANOCNYCH

Niedziela Palmowa

Wójt Gminy Zbójna i Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej

 

Zapraszają na

„NIEDZIELĘ ROZMAITOŚCI WIELKANOCNYCH”

w Zbójnej 24 marca 2013 r.

PROGRAM

10.00 - ogłoszenie wyników XV Konkursu „Rozmaitości Wielkanocnych” oraz otwarcie wystawy pokonkursowej w Gminnym Ośrodku Kultury

12.00 - msza św. z procesją z palmami w kościele pod wezwaniem św. Wincentego a’Paulo w Zbójnej.

Imprezie towarzyszy kiermasz wielkanocny od godz. 9.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury

 

2013-03-19 16:12 Opublikował: Renata Krajewska

Odprawa wolontariuszy

11 stycznia 2013

 

Łomżyńscy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy w najbliższą niedzielę będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Omówiono organizację i podstawowe zasady bezpieczeństwa o jakich należy pamiętać w czasie zbiórki pieniędzy.

Dzisiaj, o godzinie 10.30, w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej odbyło się spotkanie łomżyńskich policjantów z organizatorami i kwestującymi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowi szkolili młodych ludzi, którzy będą przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na ulicach miasta, przekazując wolontariuszom praktyczne rady dotyczące unikania zagrożeń w trakcie kwesty. Mundurowi mówili między innymi o omijaniu bram, okolic lokali z alkoholem czy też nieoświetlonych części miasta. Funkcjonariusze radzili, by kwestująca młodzież organizowała się w kilkuosobowe grupy, które powinny chodzić głównie w centrum miasta i najlepiej w asyście osoby dorosłej. Zwrócono uwagę na konieczność stałego kontaktu kwestujących z osobą odpowiedzialną za organizację akcji. W spotkaniu uczestniczyło około 100 młodych ludzi. Podczas niedzielnej imprezy tradycyjnie łomżyńscy policjanci będą dbać o bezpieczeństwo.
Źródło:  http://www.lomza.policja.gov.pl/index.php?idkat=50&idart=1221

 

2013-01-11 16:40 Opublikował: Renata Krajewska