Gminne Obchody Dnia Strażaka

5 maja 2024 roku Dobry Las gościł Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Sakramentu, gdzie zgromadzeni wierni oraz przedstawiciele lokalnych władz i jednostek strażackich wzięli udział w ceremonii poświęcenia nowego wozu bojowego dla OSP Dobry Las.

Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy uczestnicy, w tym poczty sztandarowe, przemaszerowali pod budynek remizy OSP w Dobrym Lesie. Tam miały miejsce główne uroczystości okolicznościowe. W trakcie spotkania wygłoszono przemówienia, w których podkreślono trud i poświęcenie strażaków, a także znaczenie ich pracy dla bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

Obchody Dnia Strażaka były nie tylko okazją do uhonorowania strażaków, ale również do zacieśnienia więzi społecznych i okazania wsparcia dla tych, którzy codziennie narażają swoje życie, aby chronić innych. Uroczystości zakończyły się wspólnym świętowaniem i wyrazami wdzięczności dla wszystkich, którzy biorą udział w tej nieocenionej misji.